All Meet RESULTS
NSW Branch Pointscore Carnival - Round 11 Results
3rd SEPTEMBER 2011
Provisional Records
TM results files
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:08.31
NRY Ryde
YOLANDA STOCK
MONICA JUHART
JENNY WHITELEY
KATHY ANDREWS
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:22.31
NSA Sandbern/Aquadot
LANA WALKERDEN
LEANNE CLARK
MANDY TREZISE
REBECCA RANDAZZO
2
18
02:46.15
NRY Ryde
SALLY BRADEY
MAUREEN POLLOCK
SOPHIE PINON
YVETTE COTTON
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:27.04
NRY Ryde
SUSAN LEECH
JANE TAYLOR
JAMIE TURNER
VICKY WATSON
2
18
02:44.44
NBT Blacktown City
LYNETTE STEVENSON
MICHELLE STONEHOUSE
CASSIE ANDERSON
SUE REINKER
3
16
02:52.55
NCL Castle Hill
ANNE HOOLAHAN
KATHRYN HENSON
HEATHER CACHIA
SIMONE PATTERSON
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:23.16
NRY Ryde
LESA COLBURN
DIANA HILL
SANDIE BREDEMEYER
HELEN RUBIN
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:02.05
NBT Blacktown City
SCOTT HAY
MARK MCDONALD
STEPHEN MORRISSEY
STEPHEN BROWN
2
18
02:02.07
NRY Ryde
RUSSEL FERGUSON
CHRISTOPHER SMITH
BRAD GURRIE
GREG LEWIN
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:01.65
NCL Castle Hill
TODD BRYANT
GRANT ODELL
DAVID KING
MICHAEL ABBOUD
2
18
02:05.30
NSA Sandbern/Aquadot
ANDREW ROYAN
JORN JACOBSEN
GRAHAM MUNDY
ALLAN SAMUELS
3
16
02:16.47
NRY Ryde
MICHAEL AYRES
DAVID GRAUAUG
ROBERT HARTWELL
ANDREW MCCRINDELL
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:07.71
NPN Penrith
GARRY FLETCHER
CHRISTOPHER COBURN
PETER HARVEY
STEPHEN HARVEY
2
18
03:07.25
NWG Warringah
JAMES REYNOLDS
PETER LONG
GRAHAM CAMPBELL
PAUL BAILEY
3
16
03:10.07
NCK Cessnock Masters
JOHN LORANG
GORDON CREEK
PETER HALLIDAY
DENNIS MOORE
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:19.98
NWG Warringah
JOHN PARRY
WILSON GAMBLE
ARTHUR LITH
BILL HARRIS
2
18
03:07.40
NRY Ryde
JOHN BERRYMAN
BRUCE HARTWELL
JACK LEWIN
CHRISTOPHER LOCK
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 100+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:44.22
NRY Ryde
JASON MCCONNELL-LEECH
CAROLYN KOELLER
DANIEL PRINGLE
WENDY MAGNUS
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:06.30
NCP Cook & Phillip
RYAN DALE DORIN
JANE RITCHARD
NORIKO GOTO
ANDRE MARTIN
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:00.92
NNC Novocastrian
WENDY GORDON
KAY DONNAN
IAN JEFFERY
ADAM BEISLER
2
18
02:12.51
NPN Penrith
LESTER GOLLAN
STEPHANIE FLETCHER
ANGELA ELKINGTON
DARREN FRASER
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:24.57
NWG Warringah
KEITH BOURDON
HELEN CAMPBELL
YVONNE PERKINS
TONY TOOHER
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:24.77
NWG Warringah
MAUREEN KEARY
PETER KAUPERT
NICOLA PERVAN
GORDON WHYTE
2
18
02:25.74
NML Manly Masters
LINDSAY BRICE
DAWN GLEDHILL
TONY GOODWIN
KATHERINE AHERN
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:04.29
NWG Warringah
DAVID ROSS
DIANA MOORE
VIOLET WILKINSON
RON GIVEEN